تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی پهپاد ۲۰۱۹

لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام برای لایک کردن پست ها.
تصویر

مسابقه‌ی عکاسی Drone Awards، مهم‌ترین  رقابت در حوزه‌ی عکاسی و تصویربرداری هوایی و پروژه‌ای از انجمن Art Photo Travel است. این مسابقه به ژانر متفاوتی اختصاص دارد و عمدا از مقایسه با عکاسی سنتی جدا شده است. عکس‌ها و ویدیوهای هوایی که برای ثبت‌شان از هواگردهای ثابت‌بال، بالگردها، وسایل پروازی بدون‌نام، بالن‌ها، بلیمپ، کشتی هوایی، کایت و چتر استفاده است، مجاز به رقابت در این مسابقه عکاسی هستند. ناگفته نماند که Art Photo Travel، انجمنی غیرانتفاعی است که با هدف توسعه، گسترش و بهبود هنر، آثار تاریخی، آداب‌ورسوم، فرهنگ و زیبایی‌های طبیعی، ابتکارهای فرهنگی خلق می‌کند.

دومین مسابقات سالانه عکاسی پهپاد که توسط انجمن Art Photo Travel میزبانی شده، برندگان و فینالیست‌های مسابقه عکاسی هوایی ۲۰۱۹ را اعلام کرده است. در این مسابقات بیش از ۴۵۰۰ اثر از ۱۰۷ کشور دنیا در هفت موضوع از جمله حیات‌ وحش، عکاسی شهری، انتزاعی و طبیعت برای رقابت ارسال شده است. در جایزه عکاس سال مسابقه عکاسی پهپاد ۲۰۱۹ به عکاسی لهستانی به‌نام جیسک دنکا اعطا شد. او عکسی از اسکی‌بازان گرفته است که در رقابت‌های اصلی جشنواره اسکی Bieg Piastow لهستان درحال مسابقه هستند.

تصاویر ارسالی توسط گروهی از متخصصان سرشناس بین‌المللی عکاسی مورد قضاوت قرار گرفت. تمامی عکس‌ها به‌صورت ناشناس برای هیئت داوران ارسال شده است تا از هرگونه سوگیری احتمالی جلوگیری شود. جوایز در هفت موضوع به ۴۴ عکاس از ۳۴ کشور از جمله اتریش، استرالیا، چین، فرانسه، اسپانیا، ایالات متحده و ویتنام، اعطا شده است. عکاسان برنده در هفت دسته‌بندی به‌شرح زیر هستند:

  • انتزاعی: مارک لی کورنو از ایالات متحده
  • طبیعت: جرمیاس گادک از لهستان
  • مردم: کان‌فان از ویتنام
  • ورزش: جوسون‌لی از ایالات متحده
  • حیات وحش: فلورین لودو از فرانسه
  • عکاسی شهری: جورج استین‌متز از ایالات متحده
  • ویدئو: الکس چی‌کین از ایالات متحده

واکنش ها

هیچ کس دوست ندار؟

پاسخ دهید