شما میتوانید این آگهی را رد کنید پس از : 5s

دشت بی‌نظیر داناکیل در اتیوپی-گرم ترین نقطه زمین

لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام برای لایک کردن پست ها.
ویدئو

در منطقه آفار در شمال اتیوپی دشتی وسیع به نام داناکیل گسترده شده است. این دشت در ارتفاع ۱۲۵ متر پایین‌تر از سطح دریا قرار دارد و با میانگین دمای ۳۴.۵ سانتیگراد (دمای ۵۰ درجه نیز در آن ثبت شده است) یکی از گرم‌ترین نقاط روی زمین است. 
چشمه‌های آب سولفور، آتش فشان‌ها، چشمه‌های آب گرم، دشت‌های نمکی، برکه‌های اسیدی و دریاچه‌های مملو از آب‌های معدنی رنگارنگ زیبایی خاصی به این منطقه از زمین بخشیده است. 
فعالیت‌های آتشفشانی سبب گرم شدن آب‌های معدنی می‌شود و آن‌ها به همراه خود سولفور و آهن را به سطح زمین می‌آورند و ردی از رنگ‌های زرد، سبز و نارنجی بر جای می‌گذارند.

آتشفشان دالول یکی از کم ارتفاع ترین دهانه های آتشفشانی دنیاست اما چشمه های آب گرم این آتشفشان، این منطقه را تبدیل به یکی از خاص ترین چشم اندازهای دنیا کرده است. در اینجا از چشمه های آب گرم، ترکیبات شیمیایی مثل کلرید آهن و هیدروکسید آهن منتشر می شود که به محض انتشار سخت می شوند و رسوبات نمک و دریاچه را به رنگ سفید و سبز در می آوردند. بعد از مدتی، چشمه های غیر فعال اکسید می شوند و درست مثل فلزات که بعد از بارندگی زنگ می زنند و قهوه ای می شوند اینها هم رنگ قهوه ای به خود می گیرند. تکرار هر ساله این فرآیند محل غیر قابل سکونتی را با توناژهای رنگی باورنکردنی به وجود آورده است.

دالول شبیه هیچ نقطه دیگری از زمین نیست و دیدن مناظر آن فقط در همین جا نصیبتان می شود. در اینجا یکی از بزرگ ترین ماجراجویی ها انتظارتان را می کشد؛ از آتشفشان گرفته تا استخرهای گوگرد هر لحظه با انواع و اقسام چالش ها روبرو می شوید. سعی کنید حتما گروهی به این ناحیه بروید و همراه خودتان نگهبانان مسلح داشته باشید. حواستان باشد که در این نقطه هیچ هتلی وجود ندارد و باید آب و غذای کافی هم همراه داشته باشید. برای اینکه این نمک را به دیگر بخش های کشور ببرند در این محل اولین خط راه آهن تا بندر ایتیوپی در سال ۱۹۱۸ ساخته شد با این حال آب و هوا آنقدر سخت و طاقت فرسا بود که تولید نمک بعد از جنگ جهانی اول متوقف شد.  در اینجا منظره ای وسیع را می بینید که رنگ های زرد و نارنجی چشم انداز غالب آن است.

واکنش ها

هیچ کس دوست ندار؟

پاسخ دهید